2012. augusztus 01. 08:00 - doggfather

Újraközlés 1.

Ezekben a posztokban (terveim szerint szerdánként) azokat az írásaimat fogom újraközölni, ami más helyeken jelent meg, hogy egy helyen meglegyenek, illetve, hogy egy kis változatosságot is becsempésszek az oldalra.

Ez a poszt először filmdroid.blog-on jelent meg, 2011. 05. 06-án mindössze egy képet tettem hozzá.

koimbra:

A Filmdroid meghívást kapott a VII. képregény fesztiválra, doggfathert kérdeztem meg, hogy lenne-e kedve elmenni az eseményre, mivel hozzászólásai alapján láthatóan ismert ebben a témában.

doggfather:

Az idei, szám szerint a hetedik Képregény fesztiválon a filmdroid.blog is (ELŐSZÖR) vendégként megjelent. Egészen pontosan, egy kerekasztal beszélgetésre hívták meg, a programok közül a fél kettőkor a Chill teremben kezdődő: Képregényfilmek című programhoz. Koimbra volt olyan kedves, és átengedte nekem eme megtiszteltetést, és ott derült csak ki, hogy moderátorként Forgács András és „beszélgetőpartnerként” pedig Rusznyák Csaba lesz mellettem, többek között mindketten a Geekz szerzői.

beszelgetesek_kisterem.jpg

Először pár szóban a rendezvényről magáról, ha valaki nem ismerné, vagy nem volt ott.

Ha jól emlékszem az első alkalom óta állandó vendége vagyok a fesztiválnak, figyelhettem fejlődését, sajátos evolúcióját. A hétvégi rendezvény nagyon jól beleillik a sorba, itt is voltak érdekes, változatos programok, és voltak hibák, gyermekbetegségek is.

Ünnepelni gyűlnek össze a szakma képviselői, és a rajongói időről időre. Ez az ünneplés amolyan kis családias (a kevés látogató a ballagások számlájára írható, én, legalábbis akivel találkoztam mindenki ezzel értett egyet), ténylegesen fesztiválhangulatú (a helyszín a Dürer Kert ennek kiválóan megfelel) volt.

 

Idén is sok újdonság jelent meg, idén is osztottak Alfabéta Díjat, idén három kategóriában:

Kép-regény kategória: Ágoston, nukleáris baromfi (írta és rajzolta Vass Róbert)

Kép-novella kategória: Korhelyhajhászat (írta és rajzolta Fritz Zoltán)

Kép-sor kategória: Blossza (írta és rajzolta: Oravecz Gergely)

Most is volt külföldi vendég:

Egy új díjat is odaítéltek, első alkalommal: Futaki Attila lett Zórád díjas (Zórád Ernőről egyébként, közvetlenül a filmes beszélgetés előtt egy nagyon jó előadást lehetett végighallgatni).

Volt kiállítás, és vásár, igazából szinte lehetetlen felsorolni is annyi minden történt, egy egész napot gond nélkül el lehetett tölteni. és rengeteget lehetett vásárolni, nem kevés pénzt hagytam ott,a család valószínű éhezik a hónapban.

 

Amiért mentem:

Egy kis késéssel kezdődött a beszélgetés, a meghirdetettel ellentétben, 14:00-kor kezdtünk, és annyira belemelegedtünk, hogy nem is egy órát, hanem másfelet beszélgettünk. A közönség érdeklődő volt, kérdéseket is tettek fel. A Képregényfilmek, mint téma előjött már a legutóbbi alkalommal is, így András is, és Csaba is inkább háttérben szerettek volna maradni, de vagy a témát érintő „kínos”, „egyedi” meglátásaim, vagy a fejfájdító dilettantizmusom miatt sokkal átfogóbb lett a, társalgás végül, mint amit a téma alapján sejtett bárki is. Említettük azokat a fő filmeket, amiket itt is a blogon rendszeresen tárgyalunk, azok jövőbeni evolúciós lehetőségeit, hogy tudnak-e hozzáadni bármit is az eredeti alapanyaghoz. A Thorral kezdtük, de volt szó képregény eladásról, régebbi jobban, rosszabbul sikerült képregényfilmről, arról, hogy ki mit vár idén legjobban. Érdekes, hogy bármekkora sikere is volt a vasembernek például az közvetlenül nem dobott a képregény eladásán, bár van egy-két minisorozat, illetve one-shot, de jelentősen nem nő az eladások száma. A stúdiók képesek megcsinálni filmet gyengébben is (lásd Amerika Kapitány, illetve Fantasztikus négyes), csakhogy ne veszítsék el a jogokat. Az eddigi filmek közül melyik sikerült jobban, melyik lett gyengébb. Érdekes, hogy a Fantasztikus Négyes, mint rosszul sikerült ismét előjött pár percen belül másodszor. Miért van az, hogy egyes képregényfilmeket képregénnyel reklámoznak, míg másokat nem. A pap című idei, illetve az Erőszakos múlt című 2005-ös filmnél senki nem reklámozta azt, hogy eredetileg képregényből készült. A stúdiók reklámozási, gyártási elképzeléseiket próbáltuk megérteni. A reklám, és merchandise költségek, és bevételek sokkal nagyobbak arányaiban, mint a pusztán moziban való játszásnak.

Kérdés volt, mikor lesz, hogy nem csak A listás képregényeket filmesítenek meg, hogy van-e esélye annak, hogy kisebb képregényhősök is vászonra kerüljenek.

A beszélgetés végére kicsit ború lett a hangulat, ugyanis a szakértők a mozi halálát is vizionálták, legalábbis András szerint arra tendál a világ… Ezt az óta egy cikkben is megírta, keressétek meg. ;)

 

Új információt, pletykát sajnos nem tudok írni, csak azt remélem, hogy nem hoztam szégyent a blogra, és esetleges jövőbeni meghívásokat nem lehetetlenítettem el.



Címkék: Újraközlés
2 komment
2012. július 30. 08:00 - doggfather

Penge Szentháromság (2004)

Szentháromság (Hogy miért lett Szentháromság azt a mai napig nem értem. Penge és az Éjcserkészek sokkal jobb lett volna.)

Blade_Trinity_poster.JPG

2004-ben folytatták Penge kalandjait a mozivásznon. Ezt is Snipes producerelte illetve az ő cége készítette.

David S Goyer a második gyenge története után ismét egy erősebbel jött elő, és ezúttal a rendezést is elvállata, nem is sikerült neki rosszul (mondjuk, akciójelenetet nem tud rendezni az biztos).

Története szerint a vámpírok keresik a régen eltűnt Drakulát, hogy a segítségével legyőzzék Pengét végre, illetve, hogy a vérével a saját gyengeségüket kijavítsák, hogy ne legyenek érzékenyek a napra. Közben Penge közellenség lesz, mert megöl egy embert, és az FBI-nak sikerül az, ami a ráknak se és a vámpíroknak se, és megölik Whistlert. Bemutatják az Éjcserkészeket, akiknek szintén kell Drakula vére, hogy egy biológiai fegyvert hozhassanak létre a vámpírok ellen. És akik Penge mellett szintén vámpírokat irtanak.

Sajnos a jó folytatáshoz még mindig kellene a karizmatikus ellenfél, és se a testvérpár nem eléggé karizmatikus, se Drakula, sőt Drakula egyszerűen kritikán aluli.

Valahogy úgy tűnik Snipes nem akarta ezt igazán, ki se gyúrta magát, egyszer se félmeztelen, pedig az első kettőben volt legalább egyszer. Nincs benne egy épkézláb harci jelenet. És érezhetően háttérbe szorul az Éjcserkészek javára, már ami a vásznon töltött idejét illeti.

Nagyon jó ötlet az Éjcserkészek behozatala, frissíti a története, ha jól tudom volt is olyan ötlet, hogy folytatják a szériát az Éjcserkészekkel.

Éjcserkészek:

Hannibal-X-Abigail-hannibal-king-x-abigail-whistler-22260061-277-400.jpg

Az Éjcserkészek egy trió volt a képregényben eredetileg, Penge, Frank Drake és Hannibal King alkotta. A filmben pedig több kis sejtben működő vámpírgyilkos csapatot jelöl, amolyan gyűjtőnév. Van benne fegyvermester, sofőr, biológus, és vadász is. Esetünkben Abigail Whistler (Jessica Biel, istenem még mikor harcra készül és fegyverkezik akkor is gyönyörű) Whistler balkézről született lánya, aki túlélte a család kiirtását, és 20 évesen Whistler maga képezte ki, és a másik vadász pedig Hannibal King akit Ryan Reynolds játszik, és nem is rosszul (ez volt az első képregényszerepe, még Deadpool, és a Zöld Lámpás előtt).

Hannibal King (képregényben): öregebb, mint Penge, már 1970 óta keresi, öli a vámpírokat. Deacon Frost harapta meg és vámpír is a mai napig, de ez nem akadályozza meg, hogy vámpírokra vadásszon. közösen fogták el, és ölték meg Pengével Deacon Frost-ot. (részletesen saját posztban később)

Hannibal King (filmben): a retrovírussal, amit az első Penge filmben találtak fel sikerült kikezelni a vámpírságból, Danica Talos harapta meg a filmben, nem Frost.

Vámpírok:

Visszatértünk az igazgatótanácsos vámpírvezetéshez, aminek az élén egy testvérpár és egy testőrszerű a végrehajtó bizottság.

A testvérpár nem csak súlytalan, de a csaj még csúnya is szegény.  A testvérbátyja amolyan szürke hivatalnok, ő meg igencsak szexuálisan frusztrált hisztérika. A harmadik, Jarko Grimwood pedig ugye egy pankrátor amolyan testőrféléjük, annak meg is felel.

Drakula: már írtam, de nem győzöm hangsúlyozni, kritikán aluli ahogy Dominic Purcell játszik, pont olyan hülye, mint Lincoln Burrows, csak itt nincs egy zseni öccse, aki mellett nem baj, ha buta, meg nulla kisugárzása van.

 

A filmnek három fajta vége is van.

A mozis: Drakula ajándéka képen mielőtt meghal, Pengévé változik, és az FBI azt hiszi, hogy Penge meghalt.

Az extra vég a dvd-n: Penge egyfajta kómába esik, és akkor ébred fel mikor az FBI megpróbálná felboncolni, szétver mindenkit és elmenekül.

Farkasember vég: a vámpírok kihaltak a vírusnak köszönhetően, Penge elhúz a napnyugtába, és az Éjcserkészek elkezdenek Farkasemberekre vadászni. Egyfajta „tisztelgés” a 2003-ban bemutatott és nagyon nagy sikerű Underworld előtt. (Erre a verzióra Goyer azt mondta később, hogy nevetséges, és totál szembe megy mindennel, ami Penge legenda)

 

Zene:

 Az első rész kultzenéjét a másodiknak nem sikerült másolnia és az embernek végig, azaz érzése, hogy most már ebben a harmadik részben nem is próbálkoznak, egyszerűen felejthető a legjobb szó rá.

Ez azért is érdekes, mert Abigail zenét hallgat vadászat közben, erre kétszer is kitérnek mégse sikerült legalább egy épkézláb zenét csinálni/választani a filmhez.

 

Reflektál a másodikra, a kutyuskának a szája úgy nyílik szét, mint Nomak-é.

Rájöttek, hogy még egyszer nem lehet elkészíteni az első részt, ahogy a másodikkal próbálták, próbálták kicsit újítani, frissíteni a filmeket, de ez nem sikerült. 10/6 Drakula rögtön mínusz 6 pont volt olyan súlytalan lett, de Jessica Biel legalább ennyi plusz.

4 komment
süti beállítások módosítása